Kelių konstrukcijos

Tinkama produkcija kelių konstrukcijoms

Cemento ir pjuvenų plokštės CETRIS® yra universalios, jas galima naudoti ir statant kelius.
Šios struktūrinės daugiafunkcės plokštės tinka tokioms sudėtingoms konstrukcijoms pirmiausia dėl puikių ir naudingų savybių – jos yra itin atsparios oro sąlygoms.

Statant ir rekonstruojant transporto inžinerines konstrukcijas cemento ir pjuvenų plokštės CETRIS pirmiausia naudojamos nuolatinių klojinių sistemoms tiltų atraminių konstrukcijų sujungimams (tarp sijų ar tarp sijos ir surenkamosios iškyšos). Plokštės CETRIS sudaro lygų apatinį (ar šoninį) ruošiamo elemento (kolonos, sijos, tilto konstrukcijos ar pan.) klojinio paviršių. Betonuojant betono skiedinys ir klojinio plokštė CETRIS sujungiamos, taigi baigus betonavimą plokštė CETRIS tampa neatsiejama visos statinio konstrukcijos dalimi.

Naudojant plokštes CETRIS šiai paskirčiai nereikia apdoroti jų vidinės pusės ir kraštų prieš betonavimą, o baigus betonavimą galima apdoroti išorinį (matomą) plokščių CETRIS paviršių siekiant ne tik pagerinti vaizdą, bet ir plokščių atsparumo oro sąlygoms ir šalčiui savybes bei užtikrinti jų ilgaamžiškumą.

Plokštės taip pat gali būti naudojamos didelės apkrovos sąlygomis, kai jas pakaitomis veikia vanduo, šaltis ir cheminės atitirpinančios medžiagos. Tokio plokščių CETRIS naudojimo tinkamumas patvirtintas bandymais pagal visuomeninės inžinerijos konstrukcijoms keliamus techninius ir kiekybinius reikalavimus. Šis bandymas atliktas remiantis CSN 73 1326 (cemento skiedinio paviršiaus atsparumo vandeniui ir cheminėms atitirpinimo medžiagoms nustatymas). Cemento ir pjuvenų plokštės CETRIS sėkmingai atlaikė 100 atitirpinimo ciklų pagal metodus A ir C.